Novost 26.11.2025
Obilježavanje Međunarodnog dana osoba s invaliditetom
Image
Hodanje za zdravlje
Pridružite nam se u Parku Vjekoslava Majera u subotu 29. studenog 2025. godine u 10.00 sati na javnozdravstvenoj aktivnosti „Hodanje za zdravlje uz integraciju osoba s invaliditetom“ povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom!

Odlukom Ujedinjenih naroda iz 1992. godine, svake godine 3. prosinca obilježava se Međunarodni dan osoba s invaliditetom s ciljem promicanja jednakosti u ostvarivanju prava i sudjelovanju osoba s invaliditetom u društvu.

Međunarodni dan osoba s invaliditetom obilježava se diljem svijeta raznim aktivnostima, poput održavanja edukativnih radionica, kulturnih manifestacija, javnih tribina, panel diskusija i kampanja kojima se naglašavaju postignuća i doprinos osoba s invaliditetom te ističe važnost inkluzivnosti i ravnopravnosti.

Iznimno nam je zadovoljstvo pozvati vas na obilježavanje Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, kojeg u sklopu javnozdravstvene aktivnosti „Hodanje za zdravlje uz integraciju osoba s invaliditetom“ organiziraju Nastavni zavod za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“ i Gradski ured za socijalnu zaštitu, zdravstvo, branitelje i osobe s invaliditetom Grada Zagreba.

Pridružite nam se u Parku Vjekoslava Majera u subotu, 29. studenog od 10.00 do 12.00 sati.

Protektivan utjecaj hodanja, kao tjelesne aktivnosti dostupne i provedive ljudima svih dobnih skupina, uključujući i one koji se nikada nisu bavili nekom tjelesnom aktivnošću, prepoznat je u prevenciji bolesti koje su posljedica modernog „sjedilačkog“ načina života.

Veselimo se vašem dolasku!

Služba za javno zdravstvo


Fotografija: Maria Fuchs / ImageSource / Profimedia